Sosyal Faaliyetler

Günler : 15 Eylül 2013
Alınış : 07:30-08:00  (Otelden)       
Dönüş : 18:00-18:30 (Otele)           
Mekanlar : Mısır Çarşısı, Rüstempaşa Camii, Boğaz Turu, Rumeli Hisarı, Ortaköy, Boğaz Köprüsü, Çamlıca Tepesi, Dolmabahçe Sarayı
 Fiyata dahil   : Ulaşım, tur rehberi, müze girişleri.


Mısır Çarşısı

Turumuza Mısır Çarşısı ile başlıyoruz. Yüzyıllardır bir geleneği ve kültürü şifalı otlar, baharatlarla yaşatan bu atmosferi soluyarak mısır çarşısını ve etrafındaki renkleri özümsemek için bir keşif yürüyüşü yapıyoruz.


Rüstem Paşa Camisi
Yürüyüşümüze "Time Weeks" dergisi tarafından 2007 de Avrupa’nın en güzel camisi seçilen Rüstem paşa camiyle devam ediyoruz.


Tekne Turu
Ziyaretimizden sonra iskeleye yürüyüp boğaz turu yapacağımız tekneye biniyoruz. 90 dakika boyunca yapacağınız bu tekne turunda konusunda uzmanlaşmış rehberimiz tur boyunca görecek olacağınız Dolmabahçe Sarayı, Kız Kulesi, Boğazın asma köprüleri, Rumeli Hisarını, boğazın güzel tarihi yalıları ve birlikte daha birçok konuyla birlikte bizi bilgilendirecek.


Çamlıca Tepesi
Tekne turunun ardından aracımıza biniyor ve öğle yemeğimiz için eşsiz manzaralı Çamlıca Tepesine doğru yola koyuluyoruz


Dolmabahçe Sarayı
Sonraki durağımız Dolmabahçe Sarayı. 285 odası 6 hamamı 68 tuvaleti ve tavanı 14 ton altında bezeli bir saray düşünün. Dolmabahçe sarayı altın bezemeler açısından tek mimari yapıda olan Dolmabahçe Sarayı, Osmanlı sultanı Abdülmecit tarafından 1843-1856 yılları arasında o dönemin yaygın Fransız mimari etkisiyle inşa edilmiştir. Dönemin mimari tadını, anlayışını sarayın her köşesinde görebilirsiniz. Bohemya’nın kristal avizeleri, kristal saltanat merdivenleri yâda sarayın el yapımı büyük Hereke halısı kaçırılmaması gerekenler arasındadır.


Saray Hayatı
Konusunda uzmanlaşmış rehberimiz Osmanlının son dönemini anlatırken sizi adım adım tarihin derinliğine ve saray hayatının yaşamına doğru bir yolculuğa çıkarırken, bu konuda hala canlı kalan hikayeleri, efsaneleri ve şiirleri paylaşacak…

Günler : 13-14 Eylül 2013
Alınış : 07:30-08:00  (Otelden)       
Dönüş : 18:00-18:30  (Otele)           
Mekanlar : Ayasofya Müzesi, Caferağa Medresesi, Alman Çeşmesi, Hipodrom, Sultanahmet Camii, Kapalı Çarşı, Topkapı Sarayı
Fiyata dahil : Ulaşım, öğle yemeği, tur rehberi, müze girişleri.

Bu tur İstanbul’da olmazsa olmaz dediğimiz bir turdur!
Ziyaretimize Romalılar ve Bizanslılar tarafından araba yarışlarının yapıldığı hipodrom (At meydanını) ile başlıyoruz.

Bunu takiben 2. Kaiser Wilhelm’in naçizane hediyesi olan Alman çeşmesini ziyaret edecek ve onun doğuya olan gizli aşkını anlatan hikayeler dinleyeceğiz.
Bir sonraki gezi yerlerimiz, Osmanlı döneminde yapılan Altı minareli tek cami olan Sultan Ahmet Cami(Mavi Cami) ve etrafındaki yapıları.
Adı kutsal bilgelik anlamına gelen Ayasofya müzesini gezdikten sonra turumuza Caferağa Medresesi ve onun huzur veren bahçesiyle devam ediyoruz.

Öğle yemeğimizi çok özel bir Türk restaurantında yedikten sonra sıradaki adresimiz Topkapı Sarayı.

Türkiye ve Balkan yarım adasının en büyük ve en önemli müzesi olan Topkapı Sarayı, kıyaslanamayacak derecedeki zengin hazineleri ve mimari dokusuyla önemli tarihi yapılardan biridir. Birinci, İkinci, üçüncü ve dördüncü avluları Arz Odası, Divan(Yargıtay)Tarihi mutfakları, Saltanat ahırları, Hazine daireleri, Bahçeler, Köşkler ve daha birçoğu Osmanlı tarihini, sanatını ve kültürünü açıklayan, yorumlayan en önemli öğelerdir. Bunu daha sarayın ilk avlusuna girdiğinizde hissedecek ve hayran kalacaksınız.
Her şeyden önce bütün bunları harika bir rehberle ziyaret etmek size bu ziyaret yerleri ile ilgili farklı bir yorum katacaktır. Bu ziyaretleri takiben rehberiniz sizi kapalı çarşıya götürerek Türk el sanatları ile ilgili bir sunum izletecek.


Rehber


Site Haritası Tümsiad © 2013